Szepietowo
A A A

Warsztaty Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Augustowie

   Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie już po raz siódmy mogła uczestniczyć w letnich warsztatach, których celem jest doskonalenie umiejętności instrumentalistów. W dniach 5-12 sierpnia 2015r., dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminy na czele z Panem Burmistrzem Robertem Lucjanem Wyszyńskim, udaliśmy się już po raz trzeci do ośrodka wypoczynkowego „Skowronek” w Augustowie, położonego wśród lasów nad malowniczym jeziorem Sajno.

   Pod batutą Dyrektora GOK – u, a jednocześnie kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Tomasza Paduch, mogliśmy wzbogacić swoje umiejętności. W tym roku na warsztat wzięliśmy znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej, m. in. „The James Bond” „Byłaś dla mnie wszystkim” – Poparzeni Kawą Trzy, „Time to say goodbye” oraz marsze „Benton Hall”, „Europa”. Oprócz nauki całkiem nowych utworów staraliśmy się dopracować i udoskonalić kilka utworów ze stałego repertuaru, np. „Samba Brasil”, „Walc Brzózka”, „Latin Gold”.

   Oprócz codziennych zmagań z nowymi i starymi utworami postanowiliśmy zająć się też musztrą paradną i wprowadzić w jej tajniki nowych członków naszej orkiestry. W ten sposób kilka wieczorów poświęciliśmy na udoskonalenie naszego układu wykonywanego do marsza „Pochód”.

   Poza ciężką pracą nad utworami muzycznymi aktywnie spędzaliśmy czas, np. grając w koszykówkę, siatkówkę plażową, badmintona lub tenisa. Pod czujnym okiem opiekunek Pani Joanny Kuczabo i Pani Bożeny Kalickiej, mogliśmy spędzać czas również na plaży, czemu sprzyjała panująca wówczas pogoda.

   Wyjazd na tegoroczne warsztaty do Augustowa potraktowaliśmy jako kolejne zmagania z naszymi słabościami i szansę na poprawę umiejętności gry na instrumentach. Dziękujemy wszystkim organizatorom warsztatów i opiekunom za szansę wyjazdu i opiekę nad nami. Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy będą tak samo owocne, jak dotychczas.

 Karolina Figlerowicz

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo