Szepietowo
A A A

REGIONALNY DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "PODLASIE" W MACEDONII

Regionalny Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z Szepietowa w dniach 12-16.07.2019 r. uczestniczył w Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Ohrid - Macedonia.

Podróż rozpoczęła się 08.07.2019 r. z noclegiem na Węgrzech w mieście Szeged, gdzie dzieci spacerkiem przez Most nad rzeką Cisą przeszły na piękną starówkę, a wieczorem korzystały z kąpieli w przy kempingowym basenie.

Po męczącej i długiej podróży dzieci dotarły 10 lipca 2019 do Skopje w Macedonii. Wolne popołudnie spędziły na zwiedzaniu miasta Skopje  oraz korzystaniu z kąpieli w Jeziorze Ochrydzkim. Podczas pobytu organizator festiwalu zapewnił dzieciom zwiedzanie miasta Ochrid oraz jego okolic. Dzieci mogły podziwiać piękne Wzgórze Zamkowe, Twierdzę cara Samuela, Klasztor św. Nauma, liczne cerkwie m.in., Cerkiew św. Jana, Cerkiew św. Pantelejmona, starożytny amfiteatr oraz przepłynąć się statkiem po Jeziorze Ochrydzkim. RDZPiT Podlasie miał przyjemność poznać historię Ochrid, które wraz z Jeziorem Ochrydzkim znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzieci w trakcie festiwalu uczestniczyły w defiladzie barwnego korowodu zespołów z różnych zakątków świata, w trakcie której śpiewały podlaskie przyśpiewki przy akompaniamencie Pana Bogdana Drozdowskiego. Przechodni zatrzymywali się nagrywając, robiąc zdjęcia oraz nagradzając dzieci oklaskami. Następnie nadszedł czas na występ sceniczny. Dzieci dały półgodzinny koncert prezentując tańce i przyśpiewki podlaskie i krakowskie. Publiczność nagrodziła RDZPiT „Podlasie” gromkimi brawami.

Regionalny Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” wrócił z festiwalu z nowymi doświadczeniami i nowymi międzynarodowymi przyjaźniami.

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo