Szepietowo
A A A

GALA JUBILEUSZOWA W SZEPIETOWIE

Wciąż młodzi, aktywni, pełni energii i życiowej pasji – seniorzy z Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Szepietowa i członkowie zespołu „Przemyk” - 21 listopada br. świętowali  XXV jubileusz swojej działalności. Nie zabrakło występów artystycznych, życzeń i wzruszających przemówień.

Gala jubileuszowa odbyła się w sali widowiskowej GOK w Szepietowie z udziałem zaproszonych gości. Spotkanie było okazją do świętowania dwóch srebrnych jubileuszy: powstania Klubu Seniora „Złoty Wiek” oraz współpracy z GOK zespołu „Przemyk”.

Galę zaszczycili swoją obecnością: Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, Ksiądz Grzegorz Pęski – wikary parafii Szepietowo, Zbigniew Piszczatowski – członek Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego, Robert Lucjan Wyszyński – Burmistrz Szepietowa, Sławomir Czarkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie, Marian Kruszewski – założyciel Klubu Seniora, a zarazem były dyrektor GOK w Szepietowie, Stanisław Perkowski - były przewodniczący Klubu, Stanisław Maruszewski – Komendant Gminny OSP, delegacje zaprzyjaźnionych klubów seniora z Klukowa, Czyżewa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego oraz byli członkowie zespołu „Przemyk”.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Wszystkich zebranych powitał Tomasz Paduch – dyrektor GOK w Szepietowie. Następnie głos zabrała przewodnicząca Klubu Seniora „Złoty Wiek” -  pani Krystyna Bańkowska, która opowiedziała o niezwykłej jego historii. W dalszej kolejności Zbigniew Zalewski przedstawił historię zespołu „Przemyk”. Potem zostały wyśpiewane i wypowiedziane życzenia. Na scenie zaprezentowali się artyści z GOK w Szepietowie: zespół wokalny, Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz dyrektor GOK. Część ta zakończyła się odśpiewaniem dla jubilatów gromkiego „Sto lat”.

Po zakończeniu występów, przyszedł czas na część oficjalną. W jej trakcie wręczono pamiątkowe statuetki gościom i osobom, które od wielu lat z ogromną życzliwością wspierają działania Klubu oraz Paniom: Krystynie Bańkowskiej, Stanisławie Godlewskiej i Alinie Turkowskiej będącym jego członkiniami od samego początku. Zaproszeni goście gratulowali seniorom pięknego Jubileuszu, życząc im jednocześnie zdrowia, dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji kolejnych pomysłów. Niespodzianką dla zgromadzonych był koncert szepietowskiego chóru Klubu Seniora, który zaśpiewał autorskie piosenki.

Następnie na scenę zaproszono byłych i obecnych członków zespołu „Przemyk”, którym, za wieloletnią współpracę z GOK, Burmistrz Szepietowa, Robert Lucjan Wyszyński i Dyrektor GOK, Tomasz Paduch wręczyli kwiaty i pamiątkowe statuetki. Statuetki otrzymały również osoby wspierające i współpracujące z zespołem. Prawie dwugodzinna uroczystość zakończyła się krótkim koncertem zespołu „Przemyk”.

Podczas imprezy uczestnicy spotkania mogli obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą najważniejsze wydarzenia z życia Klubu Seniora i zespołu muzycznego „Przemyk” w latach 1990-2015 oraz wystawę zdjęć pt. „Srebrny Jubileusz” dotyczącą działalności Klubu.

Dalsza części uroczystości odbyła się w sali OSP, gdzie zaproszeni goście i członkowie Klubu spotkali się na uroczystej kolacji.

Świętowano hucznie – zebranych zabawiał zespół „Przemyk”, śpiewy i tańce trwały do późnych godzin nocnych. W ich trakcie znalazł się również czas na podzielenie się pysznym tortem urodzinowym.

Jubilatom, jeszcze raz, życzymy kolejnych, pięknych rocznic.

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo