Szepietowo
A A A

DOŻYNKI GMINNE W SZEPIETOWIE

    Obchody tego gminnego święta rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za plony w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie. Po mszy uformował się barwny orszak dożynkowy z udziałem: Młodzieżowej Orkiestry Dętej GOK w Szepietowie, delegacji z wieńcami dożynkowymi (Średnica Maćkowięta i Dąbrowa Dołęgi), starostów dożynek z chlebem, duchowieństwa, Pocztów Sztandarowych i gości zaproszonych, przedstawicieli naszego samorządu, Dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” oraz mieszkańców Gminy Szepietowo, który przemaszerował na plac Spółdzielni Mieszkaniowej w Szepietowie, gdzie rozpoczęto tradycyjny obrzęd dożynkowy. Przybyłych na uroczystość gości przywitał Burmistrz Szepietowa pan Robert Wyszyński. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli m.in. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny pan Zbigniew Ziobro, Starosta Wysokomazowiecki pan Bogdan Zieliński i Poseł na Sejm RP pan Jacek Bogucki. Bochen chleba, upieczonego z tegorocznych zbóż Burmistrzowi Szepietowa przekazali starostowie dożynek państwo Wioleta i Wiesław Zaremba. Burmistrz dziękował za ten wspaniały dar i obiecał podzielić chleb sprawiedliwie, tak by nikomu nie zabrakło. Chleb wspólnie z Burmistrzem Szepietowa podzielili: Poseł na Sejm RP Jacek Bogucki, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, starostowie dożynek i dzieci z dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” z Szepietowa.

    Tradycyjnym elementem dożynek w Szepietowie stał się Turniej Sołectw, w którym w tym roku udział wzięły cztery drużyny: Dąbrowa Zabłotne, Dąbrówka Kościelna, Szepietowo i Wojny Szuby Włościańskie. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w konkurencjach rekreacyjno-sportowych m.in. przeciąganie liny, spacer na nartach, kręcioła, rzut beretem, slalom w parach czy podnoszenie ciężarów. Zwyciężyła drużyna z miejscowości Dąbrowa Zabłotne. Podczas dożynek odbyły się także pokazy gaszenia pozorowanego pożaru w wykonaniu najmłodszej drużyny OSP w gminie. Na dożynkowej scenie zaprezentowały się: Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie" , Zespół Wokalny ,,Grzeczne dzieci", Kapela Borowian oraz grupy Magnat, Preludium i Cassel.

    Dla licznie zgromadzonych mieszkańców gminy oraz przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi mogli bezpłatnie skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz skorzystać z zabaw: malowania twarzy i puszczania mega baniek mydlanych. Na Dożynkach można było odwiedzić stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, stoisko promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej oraz stoiska handlowe, gastronomiczne, sztuki ludowej i rękodzieła. Z pewnością każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

    Burmistrz Szepietowa pragnie serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wsparli organizację dożynek. Wielkie podziękowania składamy tym, którzy, poświęcając swoją pracę i czas, przyczynili się do uświetnienia Dożynek Gminnych 2019.

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo