Szepietowo
A A A

DNI SZEPIETOWA 2019

W dniu 9 czerwca 2019 r. w Szepietowie odbyła się kolejna edycja imprezy kulturalnej pod nazwą „Dni Szepietowa”. Dzień ten wypełniony był bogactwem wydarzeń kulturalnych i artystycznych, niezwykle atrakcyjnych dla mieszkańców naszej gminy. Oprócz programu „Dni Szepietowa” odbyły się również organizowane przez GOK w Szepietowie XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych oraz XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 oraz Piknik z Tradycją, którego organizatorem było Stowarzyszenie ARTSZEPT. Najmłodsi uczestnicy tej imprezy kulturalnej mogli nieodpłatnie skorzystać z parku zabawek i urządzeń dmuchanych, chętni mogli wziąć udział w konkursach i konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a wszyscy uczestnicy mogli podziwiać występy orkiestr dętych, zespołów i kapel ludowych oraz zespołów rozrywkowych.

Dni Szepietowa oficjalnie otworzył Burmistrz Szepietowa pan Robert Wyszyński. Najlepsze życzenia dla mieszkańców gminy Szepietowo złożyli obecni na Dniach Szepietowa nasi goście: Minister Edukacji Narodowej pan Dariusz Piontkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego pan Łukasz Siekierko oraz Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego pan Jerzy Leszczyński. W imieniu wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Szepietowie gratulacje mieszkańcom złożył Przewodniczący Rady pan Grzegorz Żochowski.

W tegorocznej edycji Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych udział wzięły:

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie;

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu;

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa;

- Zespół Mażoretek „Stars” z Wasilkowa;

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie.

Przegląd rozpoczęto wspólnym wykonaniem utworów: „Orkiestry Dęte” i „Fascinating Drums”. Następnie uczestnicy Przeglądu mieli okazję obejrzeć najnowsze układy musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa i Zespołu Mażoretek „Stars” z Wasilkowa. Dalsza część Przeglądu odbyła się w formie koncertu na scenie, gdzie prezentowały się przybyłe orkiestry i zespoły mażoretek.

Nawiązując do tradycji ludowych, odbyły się wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek z kwiatów.

Zgodnie z tradycją zielonoświątkowe obchody rozpoczęto od przeprowadzenia konkursów „pod gładko oheblowanym palem z majem”: wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek wykonany z żywych kwiatów, bibuły lub innych materiałów plastycznych. Publiczność miała okazję podziwiać występy taneczne i wokalne zaproszonych przez organizatorów zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz, Zespołu Pieśni i Tańca Ciechanowiec oraz Zespołu Wokalnego „Grzeczne Dzieci” z GOK w Szepietowie w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie „Na ludowo”. Na scenie zaprezentowała się również Kapela „Kłosy” z Ciechanowca.

 Ważną częścią obchodów dni miasta był pokaz ratownictwa drogowego, gaszenie pozorowanego pożaru i prezentacja sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie.
Program artystyczny w części rozrywkowej połączonej z zabawą taneczną zapewniły zespoły KAPRYS i DENSI.

Organizatorzy Dni Szepietowa: Burmistrz Szepietowa, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Szepietowie i Klub Sportowy „Sparta 1951” w Szepietowie, składają podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do świetności tego wydarzenia artystycznego.

XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych i XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 zostały dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.

Sponsorzy Dni Szepietowa:

- Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie;

- Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych „Trakt” Sp z.o.o w Wysokiem Mazowieckiem;

- MLEK-MAR Marta Krajewska;

- Sklep Motoryzacyjny Mechanika Pojazdowa Jankowski Sławomir.

Współorganizator: Restauracja Słowiańska w Szepietowie.

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo