Szepietowo
A A A

"Morsy" w Szepietowie

            W niedzielę 17 stycznia 2016 r. na „gliniankach” w Szepietowie pasjonaci kąpieli w przeręblach, zwani popularnie "morsami", zorganizowali "nurkowanie". Jak się okazało również w Szepietowie mieszkają miłośnicy tego niecodziennego hobby, lecz do tej pory uczestniczyli w kąpielach organizowanych w innych miejscach.

            Przerębel na dużym stawie na naszych gliniankach został przygotowany dzień wcześniej, natomiast najważniejsza część, czyli sama kąpiel, odbyła się w niedzielne południe. Mieszkańcy Szepietowa licznie przybyli nad stawy, bardzo zainteresowani niecodziennym wydarzeniem. Nadmienić należy, że było to najprawdopodobniej pierwsze tego typu wydarzenie w Szepietowie. Po przygotowaniu i odpowiedniej rozgrzewce kolejne "morsy" z uśmiechem na twarzy wskakiwały do przerębla. Niektórzy z obserwujących zmarzli od samego patrzenia ... Do grupy doświadczonych kąpielowiczów już w trakcie kąpieli dołączyli nowi chętni, chcący doświadczyć niecodziennych emocji.

            Po kilku minutach kąpiący się opuścili przerębel. Na zakończenie licznie zgromadzeni mieszkańcy Szepietowa mogli się ogrzać przy ognisku i posilić grochówką, przygotowaną tradycyjnie przez niezawodnego Marka Ptaszyńskiego.

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo