Szepietowo
A A A

XVII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI "SZEPIETOWO 2017"

Celem konkursu było ożywienie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, inspirowanie ich do rozwijania własnej twórczości muzycznej oraz wyłanianie młodych talentów, wymiana doświadczeń i pomysłów artystycznych, popularyzacja  polskiej piosenki.

Ze względów organizacyjnych konkurs przeprowadzono w dwóch częściach: 20 października zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych (kl. 1-6), 22 października uczniowie szkół podstawowych klas 7 i gimnazjalnych oraz szkół średnich.

W konkursie wzięło udział 23 solistów i 3 zespoły z terenu naszego regionu. Zgodnie z  założeniami programu imprezy, komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele poszczególnych instytucji delegujących uczestników do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Piosenki, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców w 4 kategoriach wiekowych przyznała I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.


W kategorii soliści szkoły podstawowe kl. 1-3:

1 miejsce – Dominik Molenda – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem

2 miejsce – Julia Krajewska - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie

3 miejsce – Paulina Krajewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej, Patrycja Gołaszewska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

 

W kategorii soliści szkoły podstawowe kl. 4-6:

1 miejsce – Maja Mantur - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

2 miejsce – Barbara Średnicka – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Kościelnej

3 miejsce – Mateusz Orłowski - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej, Hubert Mężyński - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie

 

Wyróżnienia: Zuzanna Fedorowicz – Parafia św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej, Natalia Kruszewska – Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Sokołach

 

W kategorii zespoły szkoły podstawowe kl. 4-6:

1 miejsce – „Wesołe Jedynki” - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

2 miejsce – „Wiolinki” – Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Sokołach

3 miejsce – Aleksandra Kłosek, Ewelina Kostro, Aleksandra Tymińska – Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych

 

W kategorii soliści szkoły podstawowe kl. 7 i gimnazja:

1 miejsce – Sebastian Mężyński - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Izabela Wyszyńska – Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

2 miejsce – Izabela Wyszyńska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

3 miejsce – Patrycja Mężyńska - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Marta Biała - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

 

Wyróżnienia: Aleksandra Święcka - Parafia św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej, Mateusz Maksimczuk – Szkoła Podstawowa w Klukowie, Julia Ziółkowska - Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Kościelnej

          

W kategorii soliści szkoły średnie:

1 miejsce - Zuzanna Wyszyńska - IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

2 miejsce - Karolina Kondracka – Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

3 miejsce – Kinga Figlerowicz – Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem

 

Laureatom wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy. Komisji konkursowej oraz opiekunom wręczono dyplomy ze stosownym podziękowaniem.

Jury i GOK w Szepietowie składają serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem za ufundowanie nagród w konkursie.

powrót
sbr-bank
koło wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta Szepietowo